/ Chore stawy / Najlepsze tabletki na stawy

Najlepsze tabletki na stawy

admin on 29 listopada 2021 - 11:49 in Chore stawy

Jakie są najlepsze suplementy na stawy? Jeśli chciałbyś z czystym sumieniem powiedzieć, że masz zdrowe stawy, a wciąż doskwierają Ci bóle oraz sztywność kolan, nadgarstków czy łokci, w tym artykule podpowiemy Ci jak rozwiązać ten problem.

Na stawy suplementy – czy to dobre rozwiązanie?

Zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z reklamami z hasłami w stylu: najlepsze tabletki na stawy. Czy jednak faktycznie są one skuteczne, szczególnie jeśli są stosowane w odpowiednio zbilansowanej diecie? Jeżeli poszukujesz witamin na kości i stawy, pomocnych w odzyskaniu sprawności i dobrego samopoczucia – musisz zadziałać kompleksowo. Pierwszym krokiem powinien być właściwy suplement diety, a drugim skorzystanie z dobrodziejstw natury, czyli włącznie do diety niektórych produktów spożywczych. Będzie to ważne przede wszystkim dla osób ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów.

Stosowanie suplementów jest w stanie znacznie wzmocnić pracę stawów. W ich składzie powinna się znaleźć witamina C, która sprawia, że osoby ją stosujące zapadają na choroby stawów o trzydzieści procent rzadziej! Wiąże się to z tym, iż witamina C jest niezbędna do produkcji kolagenu, czyli białka, które buduje kości i stawy. Kolejną ważną witaminą jest witamina D, wpływająca na budowanie zdrowych kości. Większość producentów zaleca suplementowanie jej przez cały rok, choć jest to ważne przede wszystkim zimą i jesienią, kiedy brakuje słońca. Witamina K jest stosowana od niedawna w profilaktyce chorób stawowych. A szkoda, bowiem doskonale zabezpiecza stawy przed degeneracją, zwiększa ruchomość stawów. Następnym ważnym związkiem jest glukozamina, stanowiąca budulec i umożliwiająca regenerację chrząstki stawowej. Jej niedobory powodują liczne zwyrodnienia i schorzenia stawów. Suplementy diety dobrej jakości powinny także zawierać antocyjany, zmniejszające stany zapalne w organizmie oraz kwasy omega. Ważnym składnikiem jest także chondroityna, która odpowiada za elastyczność tkanek i zmniejsza sztywność stawów.  Choć może to być zaskakujące, stawy można wzmocnić także dostarczając organizmowi kwas hialuronowy w odpowiedniej ilości. Odgrywa on mnóstwo ról w organizmie ludzkim- przede wszystkim amortyzuje stawy  i odpowiada za produkcję mazi stawowej. Jeśli kwasu hialuronowego jest zbyt mało, dochodzi do tarć, odczuwanych przez pacjentów jako niekomfortowy ból.

Najlepszym sposobem na wzmocnienie stawów jest stosowanie suplementów w codziennej diecie – nie zaś jedynie okazyjnie. Jeżeli nie wiesz, na jaki z nich się zdecydować, sprawdź ranking suplementów.

Comments are disabled

Comments are closed.